وبلاگ

چگونه یک پالتو مناسب انتخاب کنیم؟(راهنمای خرید)

پالتو زنانه

برای انتخاب پالتو زمستانی اصولی را باید رعایت کرد تا به بهترین انتخاب رسید. آیرال تیپ برای شما نکاتی را در خصوص انتخاب صحیح پالتو برای یک استایل زمستانی گردآوری کرده که میتواند به شما کمک کند. با آیرال تیپ همراه باشید.

نکات انتخاب پالتو شیک و مناسب

به ترند روز اهمیت کمتری بدهید.

برای همراه شدن با مد روز، بهتر است پالتوهای پاییزی و با قیمت پایین تر را با توجه به ترند روز خریداری کنید و پالتوهای زمستانی گران تر و باکیفیت تر را با مدل های ساده و کلاسیک تهیه کنید تا سال بعد هم جایی در کمد شما داشته باشند!

پالتو را گرم انتخاب کنید.

برای اینکه از سرمای زمستان در امان بمانید، بهتر است بدون اینکه به مد و ترند توجه کنید پالتو را گرم انتخاب کنید. پالتو ترجیحا دارای جیب باشد تا مجبور نباشید برای مسافت های کوتاه هم دستکش به دست کنید.

پالتو زنانه

به جنس و کیفیت پالتو توجه کنید.

برای انتخاب پالتو غیر از مدل و رنگ، بهتر است به جنس و کیفیت پارچه هم توجه کنید و براساس دمای زمستانی شهری که در آنجا زندگی میکنید، جنس پالتو را مشخص کنید. مثلا برای مناطق سردسیری گرم ترین جنس برای پالتو، پالتوهای پشمی هستند. برای شهرهای معتدل و محیط هایی که خیلی سرد نیستند پالتوهای پلی استری میتواند انتخاب مناسبی باشد.

به جزییات دوخت پالتو و دکمه ها و زیپ آن توجه کنید و مطمئن شوید که نقص خاصی نداشته باشند. چراکه شما میخواهید تا چندسال از آن استفاده کنید و بهتر است از بی نقص و خوش دوخت بودن آن اطمینان داشته باشید.

به سایز و بلندی پالتو توجه کنید.

بهتر است قد پالتو بلند باشد تا علاوه بر بالاتنه، پاها و پایین تنه تان را هم گرم نگه دارد.
سایز پالتو را طوری انتخاب کنید که بتوانید یک یا دولایه لباس گرم زیر آن بپوشید. مخصوصا توجه کنید که قطر آستین ها هنگام پوشیدن این دولایه لباس گرم، آنقدر تنگ نشود که برایتان عذاب آور باشد.

پالتو زنانه

برای اینکه لاغرتر بنظر برسید به نکات زیر توجه کنید:

  • برای اینکه در زمستان و با حجم زیاد لباس لاغرتر بنظر برسید بهتر است از پالتو هایی با رنگ های تیره استفاده کنید و اگر مایل به استفاده از رنگ روشن در استایل خودتان هستید، این رنگ ها را در اکسسوری های خود بکار ببرید.
  • استفاده از پالتوهای طرح و نقش دار، چهارخانه، راه راه افقی و گلدار برای افراد با اضافه وزن ممنوع است چراکه پالتوهای با طرح ساده آنها را لاغرتر نشان میدهد.
  • برای اینکه لاغرتر بنظر برسید، پالتو هایی را انتخاب کنید که یقه هفت هستند و در کنار آن شال و روسری را طوری انتخاب کنید که تمام یقه را نپوشاند.
  • پالتوهایی که کمربند دارند را انتخاب کنید چون با بستن کمربند، لاغرتر نشان داده میشوید.
  • خانم­هایی که میخواهند اندامشان لاغرتر بنظر بیاید، میتوانند از لباس­های پانچو استفاده کنند. چون این لباس ایرادهای اندام را میپوشاند و لاغرتر به نظر میرسید.
پالتو زنانه

انتخاب پالتو متناسب با فرم بدن:

  1. بدن با فرم گلابی شکل: پالتوهایی را انتخاب کنید که سرشانه بزرگی دارند تا کوچکی بالا تنه به چشم نیاید.
  2. بدن با فرم سیبی شکل: استفاده از پالتوهای تک دکمه و کوتاه، تا چاقی دور کمر را نشان ندهد و لاغرتر بنظر برسید.
  3. بدن با فرم ساعت شنی: استفاده از پالتوهایی که در قسمت کمر برش میخورند و تنگ میشوند برای این افراد بهتر است. پالتوهایی که در قسمت دور یقه دارای خز هستند، انتخاب مناسبی نیست.
پالتو زنانه

امیدواریم با استفاده از این نکات، بهترین انتخاب را داشته باشید و یک تیپ زمستانی شیک برای خودتان انتخاب کنید. آیرال تیپ استایلی منحصر به فرد را به شما هدیه میدهد.

برای دریافت آخرین مطالب مجله، میتوانید ایمیل خود را در خبرنامه وارد کنید تا هر هفته مقالات جدید را در ایمیل خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *